Volumen 1 :: Shane Hickey
Volumen 2 :: Doug Smith
Volumen^2 :: Bryan Hickey
bKCAWCK :: Chris Bacon
Volumen Beta :: Bob Marshall


 
Volumen Band

 
 
Here's some articles and other random press for your viewing pleasure.

ORE - Lithuanian Online Magazine 09/04/2003
URL: View Actual Article
Title: PUMP UP THE VOLUMEN!
Author: Laura Angelaitė
PUMP UP THE VOLUMEN!"Klausiate, kas tie Volumen? Na, sukryžminkit Ramones atsidavimą rokenrolui su keistu Devo pop ir puikiomis Pixies/Beck/Beatles melodijomis ir jūs net nepriartėsit", - rašo vienas vienas žymiausių muzikos leidinių "Rolling Stone". JAV Šiaurės vakarų koledžų radijo stočių herojai verčia muzikos kritikų pirštus susimazgyti bandant apibūdinti jų grojamą muziką. Net žymusis underground scenos leidinys "Maximumrocknroll" pripažįsta, kad nors neįprasti, Volumen "pagauna" savo new wave indie punk mišiniu.

Laura Angelaitė, 2003-09-04 12:35:58

Vilniuje Volumen pasirodys festivalyje "Pasidaryk Pac" su dviem grupėmis iš Austrijos Antimaniax ir Pledge Alliance bei vilniečiais Sloppy Livin'. Visos grupės atstovauja "pasidaryk pats" scenai ir jau grojo šios scenos citadelėje "Green" klube, tačiau Volumen yra naujas vardas. Grupė jau dabar nekantrauja pasitrainioti po Užupį (iš kur jie žino?!), o mes norim sužinoti apie šiuos keistuolius daugiau...

? Papasakok apie savo grupę: kas, kur, kada... ?

Volumen-2 ir aš (Volumen-1) sukūrėme ankstyvąją Volumen inkarnaciją apie 1994-uosius. Keturtakis magnetofonas buvo didysis kamuolinis žaibas, paskatinęs mus kažką daryti. Tačiau tada buvome tik mes dviese ir Casio ritmo mašina. Po truputį prie mūsų prisijungė daugiau žmonių, vėliau jie atkrito. Nepaisant to, grojom dviese su būgnų mašina, tačiau tai nebuvo TAI. Netikėtai prie mūsų prisijungė mano brolis, Volumen-2, grojantis bosine gitara, Volumen-Beta - būgnais ir Volumen-Bkawck - klavišais. Tada viskas ir prasidėjo.

? Kaip gyvenasi Montanoje ?

Iš esmės, supistai gerai. Apylinkės nuostabios, o žmonės malonūs. Tačiau dabar visa valstija skendi ugnyje - jau 5 metus čia tvyro sausra. Dangus užtemdytas dūmų ir taip yra jau kelias savaites. Saulė raudona ir nesimato net kalnų (kurie yra pakankamai aukšti ir mažiau nei už mylios nuo čia). Tai čiulpia.

? Volumen šiemet buvo išrinkti geriausia savo gimtojo Misulos miesto grupe. Ką tai reiškia ?

Tai reiškia, mes žinome, kuriuos delnus reikia patepti. Žmonės turbūt pavargo nuo mūsų burbėjimo, kad niekas mūsų neišrinks... Taigi, jie užkišo balsavimo dėžę. Cha, cha, ne, mes stengiamės, kad kiekvienas gautų gerą reginį - už tai turėjo būti kažkoks atpildas.

? Voluman yra lyginami su Devo, Prince ir Pixies. Visi jie praeities herojai. Ką įdomaus matote šiandienos scenoje ?

Aš mėgstu New New Pornographers, the Mooney Suzuki, Deltron3030, Neutral Milk Hotel ir the Flaming Lips. Kažkaip po truputį linkstu į psichodelinę pop muziką. Po velnių, į bet kokią psichodelinę muziką. Mėgstu gyvą muziką, nors tai gali būti bet kas. Man patinka, kai žmonės groja taip, kaip jie mąsto ir gyvena.

? Jūsų kūrybos etika paimta iš pankų "pasidaryk pats" filosofijos, tačiau muzikoje nėra nei fūzuotų gitarų, nei būgnų polkų. Koks yra tiltas, jungiantis šiuos du krantus ?

Jo, mes negrojam muzikos, skambančios kaip n-tasis Black Flag ar Ramones (nors dabar, atrodo, jau madingiau groti kaip Dead Boys) atsikartojimas. Manau, kad pankrokas nėra vien skambesys, o daugiau dalykų darymas. Norime groti žmonėms, kurie (tikimės) nori ją išgirsti. Taip pat stengiamės būti kiek įmanoma originalesniais. Taigi, mes rūpinamės koncertų organizavimu ir stengiamės, kad mūsų kūryba skambėtų kuo plačiau. Patys šilkografija gaminame marškinėlius. Įrašinėjame su savo aparatūra Volumen Teritorijoje (t.y. rūsyje).

? Ką Volumen nori pasakyti ?

Nemanau, kad turime kažkokią kolektyvinę idėją. Manau, žmonės turėtų atsargiai priimti idėjas ir vertinimus, skelbiamus roko grupių. Turiu omenyje, šie žmonės gauna pinigus už jūsų linksminimą, ką jie galbūt ir daro. Tačiau viskas, kas sakoma nuo scenos, turėtų būti priimama įtariai. Taip jau yra, kuo mažiau pinigų gauna grupė, tuo didesnė tikimybė, kad jų mintys yra nuoširdžios ir teisingos. Nors turbūt kvaila tai sakyti žmogui, darančiam mūsų koncertą... Cha...

? Jau žinai, kad Baltijos šalys garsėja savo istorija, geriausiu alumi, tamsiausia duona, pasaulinės klasės silke. Ką galėtum pridurti apie Lietuvą ?

Hmm... Viską, ką žinau apie Lietuvą, arba girdėjau iš Vanek (kuris padeda organizuoti šį turą), arba kur nors perskaičiau. Jei teisingai atsimenu, Lietuva pakankamai priklausoma nuo branduolinės energijos? Čia yra didelis reaktorius nelabai toli nuo Vilniaus, ane? Tai panašu į Montaną, tik čia mes turime keletą branduolinių raketų šachtų, darkančių mūsų peizažą.

? Ko tikiesi iš koncerto Vilniuje ?

Nežinau, ko tikėtis. Kai tik pradėjome organizuoti šį turą, sakėme būtų labai gerai, jei pavyktų sugroti bent 5 koncertus per 11 dienų. Dabar turime 11 koncertų per 11 dienų. Tai jau viršijo visus mano lūkesčius. Bet kuriuo atveju būtų malonu sutikti gerų žmonių, išgirsti geros muzikos, paragauti gero maisto ir alaus. Tikėsimės niekas į mus šūdų nemėtys... Cha-cha...

? Ar pasiimsit savo baltuosius kostiumus į turą ?

Jie ir taip chirurgiškai pritvirtinti. Jo, žinoma, pasiimsim. Galbūt paimti ir mėlynuosius kostiumus? Jie pradėjo normaliai dvokti po 4-5 koncertų. Pavadinome juos kvapniaisiais krepšiais.

? Kokia keisčiausia vieta, kurioje teko groti ?

Grojome bikini konkurse Idaho valstijoje. Tai buvo kažkokio festivalio dalis. Žinau, ką galvoji... tai skamba kaip puikus koncertas. Na, nebuvo taip jau blogai groti prieš konkursą, tačiau mes turėjome groti ir po jo. Tuo metu jau buvome visiškai girti, o publika per visą naktį prisižiūrėjusi beveik nuogų moterų. 5 keistuoliai, vilkintys baltus kostiumus, paprasčiausiai jiems nebuvo įdomūs.

? Jūsų sprendimas groti Baltijos šalyse yra garantuota finansinė nesėkmė. Ar jūs tam pasiruošę ?

Jei grotume dėl pinigų, tai būtume nusižudę jau prieš daugelį metų. Niekada nesame iš turo uždirbę, kodėl šis turas turėtų būti išimtis? Manau, buvimas nepriklausomoje grupėje panašu į katalikų bažnyčios organizuotą akciją. Turiu omenyje, gauni geriausia iš abiejų pasaulių... gauni visus sunkios aparatūros kilnojimo džiaugsmus už mažą atlyginimą kartu su visais nuostabiais celibato aspektais.

? Kokį matai skirtumą tarp Amerikos ir Europos nepriklausomų judėjimų ?

Nemanau, kad pakankamai žinau apie Europos judėjimus, kad galėčiau palyginti. Tikiuosi, po šio turo galėsiu atsakyti į šį klausimą. Buvo įdomu atrasti punk/new wave grupių Estijoje. Tačiau atrodo, kad dauguma mano rastų grupių groja elektroninę muziką. Ši scena turėtų gana didelė, ane?

PASIDARYK PAC FESTIVALIS
Rugsėjo 13 d. (šeštadienis)
klubas "Intro", Maironio 3, Vilnius

VOLUMEN (JAV)
ANTIMANIAX (Austrija)
PLEDGE ALLIANCE (Austrija)
SLOPPY LIVIN (Lietuva)

Back